Jesteśmy przedstawicielem regionalnym Centrum Badań DNA jest to firma założona przez naukowców biotechnologów na terenie Poznańskiego Parku Naukowo – Technologicznego. Firma prowadzi własne prace badawcze i współpracuje z wieloma ośrodkami i instytucjami naukowymi i diagnostycznymi z całego świata.

Obecnie w ofercie CB DNA znajdują się następujące testy z zakresu molekularnej diagnostyki:

  • infekcji układu moczowo-płciowego (m.in. HPV, Chlamydia trachomatis)
  • infekcji układu oddechowego (m.in. grypa, streptokoki)
  • infekcji przenoszonych przez kleszcze
  • wirusowego zapalenia wątroby (m.in. HBV, HCV)
  • infekcji ogólnoustrojowych (oportunistycznych).

Wszystkie badania wykonujemy w cenie identycznej jak w Centrum Badań DNA w Poznaniu.

CB DNA diagnozuje także wybrane choroby i predyspozycje genetyczne (m.in. raka piersi, jajnika, mukowiscydozy oraz chorób zakrzepowo-zatorowych). W ofercie znajdują się testy wykonywane w technologii mikromacierzy DNA, wykrywające od kilkudziesięciu do kilkuset mutacji w genach odpowiedzialnych za predyspozycje i rozwój m.in. rodzinnego niepolipowatego nowotworu jelita grubego (HNPCC) oraz nowotworu prostaty.

Wykonywane są także badania z zakresu identyfikacji osobniczej - ustalenie pokrewieństwa (ojcostwa).

Restrykcyjnie przestrzegane są wszystkie przepisy prawne, a w szczególności zasady poufności. Zgodnie z polskim ustawodawstwem, po przeprowadzeniu analiz, próbki DNA są utylizowane przez specjalistyczną firmę. Centrum Badań DNA działa zgodnie z ogólnymi wymaganiami dotyczącymi kompetencji laboratoriów badawczych oraz wdrożyło w swoim Laboratorium standardy postępowania zgodne z wymaganiami międzynarodowej normy ISO 9001:2008. W celu zapewnienia realizacji polityki jakości w Laboratorium.


Szczegóły: http://www.cbdna.pl